Break The Chain: Το πρόγραμμα για το διήμερα 22-23 Οκτωβρίου στην Τεχνόπολη

By  |  0 Comments
Μοιραστείτε αυτό άρθρο αν σας άρεσε.
Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΦΟΡΕΑΣ ΤΙΤΛΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑ
12:00-22:00 Ανεξάρτητοι Φωτογράφοι Έκθεση φωτογραφίας Δεξαμενές Καθαρισμού
12:00-22:00 Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών Έκθεση φοιτητών και αποφοίτων  Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών Δεξαμενές Καθαρισμού – Κάτω όροφος
12:00-22:00 PRAKSIS/ Γερμανική Πρεσβεία Έκθεση ζωγραφικής ενός παιδιού πρόσφυγα. Παλαιοί Φούρνοι
12:00-22:00 Μετάδραση Έκθεση κειμένων ασυνόδευτων ανηλίκων Παλαιοί Φούρνοι
12:00-22:00 +DESIGN Έκθεση γραφιστικών έργων Παλαιοί Φούρνοι
12:00-22:00 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού, Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες, Save the Children, ECHO, Children and Family Protection Support Hub Έκθεση φωτογραφίας: “Τα παιδιά που πέρασαν θάλασσα & το παιχνίδι με τις μάσκες” Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
12:00-22:00 Ανεξάρτητοι Καλλιτέχνες Έκθεση εικαστικών & video installation Αποθήκη
12:00-22:00 Fair Trade Hellas Έκθεση φωτογραφίας: “Το γλυκόπικρο ταξίδι του παγωτού” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
10:30-18:30 Break The Chain Ημερίδα: “Σπάσε την αλυσίδα της Εμπορίας και Εκμετάλλευσης Ανθρώπων” Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
12:00-14:00 Comicdom Press και της Athens Comics Library Workshop: “Προφορική αφήγηση και η τέχνη των comics” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
12:00-13:30 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού Workshop: “Πίσω από τη μάσκα” – Ένα ανοιχτό εργαστήρι κατασκευής μασκών για όλα τα παιδιά Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
12:00-14:00 Ένα παιδί, ένας κόσμος Workshop: “Μικροί Μαέστροι” – Μουσικό εργαστήρι για παιδιά Παλαιοί Φούρνοι
13:15-13:30 Γυναικεία ομάδα Αυτοάμυνας του χώρου Nimertis Actionart Performance για την εμπορία και σεξουαλική εκμετάλλευση των γυναικών Κεντρική Αυλή
14:00-14:15 THE NO PROJECT Hip Hop με τους THE NO PROJECT Κεντρική Αυλή
14:30-17:00 Πρεσβεία της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας Live Art Project: “Freedom” – H Lara Daskalou ζωγραφίζει ζωντανά Κεντρική Αυλή
14:30- 15:30 Αθηναϊκό – Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων Workshop: “Παρουσίαση Έρευνας για τους Πρόσφυγες” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
16:00 -17:00 Κέντρο μέριμνας οικογένειας & παιδιού KΜΟΠ Workshop: “Ζήσε Χωρίς Εκφοβισμό” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
17:30–18:30 Youthnet / No Hate Τηλεπαιχνίδι Δικαιωμάτων Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
17:30-18:30 Anasa Cultural Centre Eργαστήρι κατασκευής ζογκλερικών παιχνιδιών Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
18.00-19.00 Ένωση Αφρικανών Γυναικών και η Ακτιβιστική Ομάδα Θεάτρου του Καταπιεσμένου Θέατρο: “Πόσο πάει;” Kεντρική Αυλή
19:00-19:30 Ομάδα αφήγησης «Παραμυθανθός» Αφήγηση: “Η Ψείρα” Δεξαμενές Καθαρισμού
19:30-22:00 Γιώργου Αυγερόπουλου Προβολή: “Εκείνοι που επέζησαν – Ιστορίες Αξιοπρέπειας”  Με την ευγενική υποστήριξη του ΕΣΠ και του Κέντρου Ημέρας ΒΑΒΕΛ Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
19:30-19:45 Άρτεμις Ορφανίδου Χορευτική σύνθεση “Τασία Ρούσου” Kεντρική Αυλή
20:00-21:50 Πρεσβεία του Καναδά Προβολή: “ΑΝΝΑ” – του Charles-Olivier Michaud Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
20:30-21:00 Τέτη Νικολοπούλου, Χρύσα Καλλιάφα, Βαγγέλη Αλεξόπουλου Παράσταση σύγχρονου χορού: “Ήπειρος μία” Δεξαμενές Καθαρισμού
21:00-22:00 Κυριάκος Κατζουράκης / Κάτια Γέρου Θέατρο/ performance: « “Σας αρέσει ο Μπραμς;” Παλαιοί Φούρνοι
22:00-23:30 Ethnofest Προβολή: “Born Into Brothels” των Zana Briski και Ross Kauffman Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
22:30-23:30 Γιούλα Μπούνταλη Θέατρο/ performance: “Ruined – The Songs” Δεξαμενές Καθαρισμού 
Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΦΟΡΕΑΣ ΤΙΤΛΟΣ ΑΙΘΟΥΣΑ
12:00-22:00 Ανεξάρτητοι Φωτογράφοι Έκθεση φωτογραφίας Δεξαμενές Καθαρισμού
12:00-22:00 Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών Έκθεση Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών Δεξαμενές Καθαρισμού – Κάτω όροφος
12:00-22:00 PRAKSIS/ Γερμανική Πρεσβεία Έκθεση ζωγραφικής ενός παιδιού πρόσφυγα Παλαιοί Φούρνοι
12:00 – 22:00 Μετάδραση Έκθεση κειμένων ασυνόδευτων ανηλίκων Παλαιοί Φούρνοι
12:00-22:00 +DESIGN Έκθεση γραφιστικών έργων Παλαιοί Φούρνοι
12:00-22:00 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού, Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες, Save the Children, ECHO, Children and Family Protection Support Hub Έκθεση φωτογραφίας: “Τα παιδιά που πέρασαν θάλασσα & το παιχνίδι με τις μάσκες” Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
12:00-22:00 Ανεξάρτητοι Καλλιτέχνες Έκθεση εικαστικών & video installation Αποθήκη
12:00-22:00 Fair Trade Hellas Έκθεση Φωτογραφίας : “Το γλυκόπικρο ταξίδι του παγωτού” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
12:00-13:00 Οργάνωση: Εθνικό Κέντρο Ελληνικής Αλληλεγγύης (ΕΚΚΑ) / Ελληνική Αστυνομία Workshop: “Το φαινόμενο της Εμπορίας Ανθρώπων με απλά λόγια.” Aεροφυλάκιο 2- Innovathens
12:00-14:00 Anasa Cultural Centre Θεατρική Παράσταση: “Ειρήνη” – Η ιστορία ενός παιδιού πρόσφυγα Παλαιοί Φούρνοι
12:00-13:30 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού Workshop: “Πίσω από τη μάσκα” – Ένα ανοιχτό εργαστήρι κατασκευής μασκών για όλα τα παιδιά Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
13:00-15:00 Break The Chain Talk Forward: “H εμπορία ανθρώπων και οι προσφυγικές ροές” Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
13:30-15:00 Fair Trade Workshop: “Η σκοτεινή πλευρά της σοκολάτας” Αεροφυλάκιο 2 – Innovathens
14:00-14:30 2ο Γυμνάσιο Αλίμου Performance: «Σε ξένο τόπο» Κεντρική Αυλή
14:00-17:00 Eλεύθερη Καλλιτεχνική Κοινότητα “APICCO- Πράξεις Τέχνης” Sound Project: “Άκου με” Πάνω Αυλή
14:30-17:00 Πρεσβεία της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας Live Art Project: “Freedom” – H Lara Daskalou ζωγραφίζει ζωντανά Κεντρική Αυλή
17:00-18:30 Σύλλογος Σουηδικής Γλώσσας Αθήνας /Πρεσβεία Σλοβενίας Λογοτεχνικό Αναλόγιο: “Μια λογοτεχνική συνάντηση για το HumanTrafficking” Παλαιοί Φούρνοι
18:00- 19:00 Εθνικό Κέντρο Ελληνικής Αλληλεγγύης (ΕΚΚΑ) / Ελληνική Αστυνομία Workshop: “Το φαινόμενο της Εμπορίας Ανθρώπων με απλά λόγια” Αεροφυλάκιο 2 -Innovathens
18:00-19:00 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού, Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες, Save the Children, ECHO, Children and Family Protection Support Hub Workshop: “Πίσω από τη μάσκα” -Ένα ανοιχτό εργαστήρι κατασκευής μασκών για όλα τα παιδιά Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
18:00-19:00 Ανώτερη Eπαγγελματική Σχολή Χορού “Αλέξανδρος Χατζιάρας” Χορός: “Ανθρώπινα Δικαιώματα” Kεντρική Αυλή
18:00- 19:00 Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού Workshop: “Πίσω από τη μάσκα” – Ένα ανοιχτό εργαστήρι κατασκευής μασκών για όλα τα παιδιά Παλαιοί Φούρνοι, Πατάρι
19:00-19:30 Ομάδα αφήγησης: “Παραμυθανθός” Αφήγηση: “Η Ψείρα” Δεξαμενές Καθαρισμού
19:30-19:45 Άρτεμις Ορφανίδου Χορευτική σύνθεση “Τασία Ρούσου” Kεντρική Αυλή
20:00 – 21:30 Με την ευγενική υποστήριξη της Πρεσβείας της Γαλλίας και του Γαλλικού Ινστιτούτου Προβολή: “Hope” του Boris Lojkine Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο
20:00-21:00 Κυριάκος Κατζουράκης / Κάτια Γέρου Θέατρο/performance: “Σας αρέσει ο Μπραμς;” Παλαιοί Φούρνοι
21:00-21:30 Βάνα Πεφάνη Performance «ΩΡΟΡ σημαίνει ΑΥΓΗ…» Αποθήκη
21:30-22:45 Ethnofest Προβολή: “Red Light Green Light” των Michelle Brock and Jared Brock Aεροφυλάκιο 1- Αμφιθέατρο

4moms team

Μοιραστείτε αυτό άρθρο αν σας άρεσε.

Η ομάδα του 4moms.gr